מרצפות עתיקות: בלטות מצוירות מפירוק, חנות בוטיק - שי ליטושים

שי ליטושים היא חנות בוטיק למכירת אריחים מעוטרים עתיקים ולקנייתם. בחנות תמצאו מגוון רחב של מרצפות עתיקות אותנטיות ומרהיבות מפירוק, המביאות לבית בנוסף ליופיין את סיפורן ההיסטורי המיוחד. שי, בעליה של חברת שי ליטושים, הוא הנפש החיה מאחורי חנות הבוטיק. שי הוא חובב היסטוריה ומומחה לליטוש שיש וריצוף. את האהבה ואת הידע הנרחבים שלו בנושא שילב שי יחדיו ליצירת חנות בוטיק למרצפות מצוירות עתיקות, שהיא חגיגה עבור כל חובב עיצוב, אדריכלות, רטרו ומרצפות מעוטרות.

היסטוריה על קצה המזלג

תחילתם של האריחים המעוטרים באירופה במחצית השנייה של המאה התשע עשרה, הווה אומר, שנת 1850 לערך. האריחים המעוטרים פיארו ארמונות ובתי מידות אירופאיים, ובהדרגה הלכו והתפשטו לכל רחבי העולם. במחצית השנייה של המאה העשרים, עם שכלולן של טכניקות ייצור האריחים והמרצפות, שאפשרו מגוון רחב של דגמים וצבעים, סר חינו של המרצפות המצוירות. למרות זאת, גם היום ניתן למצוא מבנים ישנים, בעיקר ביפו ובתל אביב, בהן הרצפות מעוטרות באריחים בדגמים ובצבעים מרהיבי עין ומשובבי נפש. כיום חוזר הביקוש למרצפות העתיקות המעוטרות, שדוגמאותיהן המרהיבות מוסיפות אסתטיקה נוסטלגית לכל בית.

אינספור אפשרויות

לכל רצפה מאריחים עתיקים סיפור מיוחד משלה, וכל דוגמה היא חד פעמית. השילוב של אסתטיקה וצבעוניות עם תחושת העומק ההיסטורי של כל אריח ומרצפת, מעניקים לבית עושר אסתטי ורגשי, שאין להשיגו בעזרת ריצוף מודרני. כיום מקובל לעטר את הרצפה בשטיחים של אריחים מצוירים, כך שאין הכרח לרצף את כל החדר בבלטות מצוירות. מספיק ליצור מסגרת המקיפה את החדר, או דוגמה הנראית כשטיח במרכזו, וכן הלאה – כיד הדמיון והיצירתיות של בעל הבית.

רק אצלנו ...

בחנות הבוטיק של שי ליטושים תמצאו מגוון אריחים מצוירים עתיקים, אריחים בני מעל 150 שנה, אריחים מהתקופה העות'מנית, אריחי בטון מצוירים נדירים בעבודת יד ממבנים עתיקים שונים. המלאי שלנו כולל מגוון אריחים מעוטרים מפירוק מבנים עתיקים בארץ וברחבי העולם. בנוסף, אנו קונים מרצפות ישנות, מבצעים פירוק מרצפות עתיקות ומתמחים בחידוש, בשיפוץ ובליטוש רצפות עתיקות, בטכניקה ובחומרים מיוחדים שאינם פוגעים בריצוף העתיק. אתם מוזמנים להתרשם מן המבחר הגדול והייחודי שלנו, המוצג מטה – לפרטים נוספים צרו איתנו קשר, ונשמח לענות על שאלותיכם.

מרצפות מצוירות ישנות למכירה - קטלוג המציג תמונות של מרצפות עתיקות אותנטיות, מיוחדות, נדירות מפירוק